Jesteś tutaj

Zapraszamy na kolejne webinarium w programie "Edukacja o polityce"


Drogie Nauczycielki i Drodzy Nauczyciele!

Mamy nadzieję, że zajęcia z edukacji o polityce na podstawie scenariuszy CEO są dobrze przyjmowane przez młodzież, a prowadzone podczas lekcji dyskusje są ciekawe i angażujące. Jesteśmy bardzo ciekawi Państwa opinii na temat zajęć i efektów programu "Edukacja o polityce". Zdecydowaliśmy się przedłużyć termin składania sprawozdań końcowych do 20 czerwca 2018 r. Na początku maja udostępnimy Państwu ankietę ewaluacyjną on-line, poprzez którą będziemy gromadzić Państwa relacje oraz opinie o programie.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Programu warunkiem otrzymania zaświadczenia o udziale w programie "Edukacja o polityce" dla szkoły i opiekuna jest przeprowadzenie cyklu 3 zajęć na podstawie scenariuszy CEO oraz przesłanie nam sprawozdania końcowego. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym webinarium w programie "Edukacja o polityce". Przygotowaliśmy je głównie z myślą o szkołach, które zaplanowały realizację cyklu dyskusji o polityce na koniec roku szkolnego. Podczas webinarium Dorota Stępniak, nauczycielka historii i WOS-u z Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim, wieloletnia współpracowniczka i ekspertka CEO odpowie na Państwa pytania:

- Jak prowadzić zajęcia z edukacji o polityce na bazie scenariuszy CEO? Jak przygotować się do zajęć?

- Jak dostosowywać scenariusze i metody pracy do indywidualnych potrzeb uczniów i uczennic?

Webinarium to praktyczna podpowiedź dla wszystkich nauczycieli i nauczycielek, którzy dopiero rozpoczynają dyskusje o polityce z uczniami i uczennicami oraz szukają motywacji i wsparcia. Webinarium odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018 r. o godz. 17.30.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na webinarium TUTAJ >>

Podczas poprzedniego webinarium, nasz amerykański ekspert, dr Spencer Clark opowiadał Państwu o mapach codzienności, czyli amerykańskiej metodzie angażowania uczniów i uczennic do dyskusji o polityce poprzez wskazywanie związku i wpływu decyzji politycznych na codzienne życie młodzieży. 

W związku z Państwa dużym zainteresowaniem mapami codzienności, przygotowaliśmy scenariusz zajęć wskazujący, jak w praktyce zastosować tę metodę na zajęciach w polskich szkołach. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak ta metoda zadziała w Państwa klasach - serdecznie zapraszamy do dzielenia się z nami refleksjami po przeprowadzonych zajęciach!

Opis przebiegu zajęć wraz ze wskazówkami dydaktycznymi jest dostępny TUTAJ >>

Z myślą o uczniach i uczennicach Państwa szkół przygotowaliśmy interaktywną prezentację, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się polityką i kontrowersyjnymi tematami ze sfery spraw publicznych. Prezentacja jest prostym przewodnikiem dla uczniów i uczennic wskazującym, w jaki sposób pozyskiwać i analizować informacje o tym, co dzieje się w regionie, kraju czy na świecie. Zachęcamy do przeprowadzenia zajęć, podczas których uczniowie i uczennice zapoznają się z interaktywną prezentacją. Prezentacja jest dostosowana do urządzeń mobilnych, więc zajęcia nie muszą odbywać się w sali komputerowej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją i scenariuszem zajęć >>

Przypominamy, że na naszej stronie internetowej www.opolityce.ceo.org.pl czekają na Państwa materiały metodyczne, scenariusze zajęć oraz zapis on-line z webinarium z udziałem dr Spencera Clarka.

Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją, czyli przewodnikiem metodycznym, który wyjaśnia, jak prowadzić w szkole zajęcia z zakresu edukacji o polityce, które angażują uczniów i uczennice do dyskusji na kontrowersyjne i istotne tematy ze sfery publicznej oraz rozwijają wśród młodzieży tolerancję polityczną.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową programu "Edukacja o polityce" >>

Serdecznie zapraszamy szkoły uczestniczące w programie "Edukacja o polityce" do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, czyli corocznym spotkaniu najaktywniejszych uczniów i nauczycieli z całej Polski. Biorąc udział w tym wydarzeniu macie Państwo okazję podzielić się własnymi doświadczeniami w realizacji projektów edukacyjnych oraz zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy, jak również zainspirować się pomysłami innych dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w szkole i najbliższym otoczeniu. Tegoroczna edycja odbędzie się we wtorek, 12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Rejestracja na OPPM otwarta jest wyłącznie do 7 maja TUTAJ >>

 

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania 1% swojego podatku na "Weź oddech" – program edukacyjny Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, który angażuje i wspiera młodzież w lokalnych działaniach na rzecz walki ze smogiem. Dzięki Państwa wsparciu mamy szansę stworzyć nowe materiały edukacyjne i zorganizować dodatkowe szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek oraz zaangażować młodych ludzi do aktywności społecznej i prowadzenia lokalnych kampanii na rzecz walki ze smogiem. Wystarczy w zeznaniu rocznym PIT podać numer KRS: 0000052758.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu: Anną Samel, e-mail: anna.samel@ceo.org.pl, tel. 22 825 05 50 wew. 210.

Życzymy udanych zajęć i ciekawych dyskusji o polityce!

Z niecierpliwością czekamy na Państwa informację zwrotną - pozostańcie z nami w kontakcie!

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół programu "Edukacja o polityce"

Anna Samel i Jędrzej Witkowski

Program "Edukacja o polityce" realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy finansowaniu ze środków Ambasady Stanów Zjednoczonych.